ראשי
  
הקמת קהילת מנחמים
  
חיפוש קהילת מנחמים
  
קבורה ואבלות
  
אודות EvelNet
24 השעות הראשונות
  
יום ההלויה
  
מנהגי אבלות
  
עלויות ומחירים
  
קישורים שימושיים

24 השעות הראשונות

  
 
מודעות אבל וקהילות מנחמים
 
23.06.24
 

 

צוות אתר EvelNet משתתף בצערכם על מות יקיריכם. על מנת להקל עליכם בשעה קשה זו ריכזנו למענכם מידע שימושי שילווה אתכם החל מרגע הפטירה ובהמשך. שלא תדעו עוד צער.

 

במקרה פטירה יש מספר פעולות ראשונות שיש לבצע : קביעת המוות, הוצאת רשיון קבורה ותעודת פטירה וטיפול בסידורי ההלוויה. ריכזנו עבורכם את רשימת הפעולות הללו והוספנו קישורים שימושיים.

 

 

מילון מונחים

 

תעודת/הודעת פטירה: קובעת מבחינה רפואית את מותו של אדם. ניתנת על ידי רופא מד"א בבית או בבית החולים. מונפקת בשלושה עותקים.

דו"ח מד"א: דו"ח המתאר את הגעת צוות מד"א.

אישור משטרה: ניתן בעת מוות לא טבעי ומאשר העדר חשד פלילי.

רשיון קבורה: מונפק על ידי מדור רשיונות קבורה במשרד הבריאות ובלעדיו לא תתבצע קבורה.

תעודת פטירה רשמית: בניגוד לתעודת הפטירה המונפקת על ידי רופא, כאן הכוונה למסמך רשמי של משרד הפנים המשמש כמסמך משפטי להסדרת נושאים שונים.

 

 

מה עושים: בעת פטירה  בבית, ברחוב או בבית חולים; בחשד למוות לא טבעי

 

במקרה של פטירה בבית או במרחב ציבורי יש לצלצל למוקד מגן דוד אדום בטלפון 101, ולבקש שיגיע אמבולנס ובו רופא לקביעת המוות, אשר יוציא תעודת פטירה ודו"ח מד"א.

 

פינוי הגופה לבית קירור בבית חולים קרוב או בבית העלמין ייעשה באמצעות אמבולנס פרטי או באמצעות אמבולנס של חברת קדישא. פעולה זו כרוכה בתשלום.

 

בעת פטירה בבית החולים תקבלו תעודת פטירה בבית החולים עצמו. זכרו שעליכם להביא אתכם את תעודת הזהות של הנפטר לקבלת תעודת הפטירה. במקרה של פטירה ממוות לא טבעי עליכם להציג אישור מהמשטרה.

 

לאחר שתקבלו תעודת פטירה מהרופא שקבע את המוות (בבית,  ברחוב או בבית החולים) עליכם להוציא רשיון קבורה. אם בית החולים הוציא את תעודת הפטירה הוא בדרך כלל יטפל גם ברשיון הקבורה. אחרת, יהא עליכם לפנות באופן עצמאי למדור רשיונות קבורה במשרד הבריאות. תוכלו גם לבקש מחברה קדישא לטפל בנושא ובדרך כלל תיענו בחיוב.

 

אם הנפטר חתום על הסכם אדי. ותרצו לברר מידע נוסף תוכלו להיכנס לאתר אדי.

 

במקרה של פטירה בבית כאשר קיים חשד למוות לא טבעי הנובע מתאונה או אירוע פלילי עליכם להזמין הביתה קצין משטרה אשר יבדוק אם מדובר באירוע פלילי. אם הנסיבות אינן מעלות חשד לאירוע פלילי בסמכותו של ראש לשכת החקירות המרחבי לוותר על המשך החקירה והטיפול יועבר למשפחה לשם ביצוע הקבורה.

 

 

מידע נוסף:

אתר מכון עתים

פורטל השירותים והמידע הממשלתי

מדריך למקרי פטירה של משרד הדתות

המרכז הלאומי להשתלות - אדי

 

 

איך מוציאים מסמכים ולאן לגשת:  תעודת פטירה, רשיון קבורה, תיאום הקבורה, רישום פטירה

 

את רשיון קבורה עליכם להוציא במדור רשיונות קבורה של משרד הבריאות. עליכם להציג את תעודת הזהות של הנפטר ו תעודת פטירה (אותה קיבלתם מהרופא) בשלושה עותקים. אם מדובר במקרה של מוות לא טבעי עליכם להציג אישור המשטרה.

 

לאחר שהשגתם רשיון קבורה עליכם לפנות לחברה קדישא או לחברת קבורה אזרחית אשר ימסרו לכם את מועד ההלוויה. תוכלו לפתוח אתר קהילת מנחמים באתר EvelNet ולהזין פנימה את מועד ההלוויה ומיקומה על מנת להקל עליכם ועל המוזמנים בתיאום האירוע.

 

פעולה רישום הפטירה: אינה חייבת להתבצע ב 24 השעות הראשונות דווקא. פעולת רישום פטירה מתבצעת באחת מלשכות רישום האוכלוסין של משרד הפנים. מטרתה של פעולה זו היא לעדכן את קובץ מרשם התושבים ואת תעודת הזהות של בן/בת הזוג של הנפטר.

ניתן לשלוח נציג המשפחה במקום בן/בת הזוג ולצרף מכתב הסבר. יש להציג תעודת פטירה בעת ביצוע הפעולה. 

 

מידע נוסף:

לשכות רישום אוכלוסין משרד הפנים

מידע במשרד הפנים אודות פטירה בארץ

מידע במשרד הפנים אודות פטירה בחו"ל

טיפול בכלי ירייה של הנפטר משרד הפנים

 

 

תיאום הקבורה, עלויות, יום ההלוויה

 

לביצוע הקבורה עליכם לפנות עם תעודת הפטירה ורישיון הקבורה, דו"ח מד"א וכל מסמך אחר אל חברה קדישא או אל חברת קבורה אזרחית אשר יתאמו מועד ללוויה.

 

בישראל פועלות חברות קדישא רבות (חברה קדישא הוא שם קיבוצי להרבה חברות) ועליכם לפנות לחברה הפועלת באזור בית הקברות המיועד.

קבורה אלטרנטיבית או חילונית מבוצעת אף היא על ידי חברות רבות ונעשית בבתי קברות המתאימים.

 

התשלום עבור קבורת תושבי ישראל מכוסה על ידי המדינה. תשלום יגבה במקרים מיוחדים: קבורה בבית קברות שהוכרז כסגור, קבורת הנפטר מחוץ לאזור מגוריו, וקבורה בחלקה חריגה אשר הוכרזה על ידי ביטוח לאומי כחלקה חריגה.

 

חיפוש    |    אודותינו    |    צרו קשר    |    תקנון האתר   
כל הזכויות שמורות לנתיבי אינטרנט לישראל בע"מ ©
עיצוב גרפי studioarava.com