Beta Site
>> הדליקו נר לזכר חללי מלחמות ישראל >>
ראשי
  
הקמת קהילת מנחמים
  
חיפוש קהילת מנחמים
  
קבורה ואבלות
  
אודות EvelNet
 
ראשי
  
ביוגרפיה וסיפורים
  
אלבום תמונות
  
הספדים
רפאל רפי סוריאס
רפאל רפי סוריאס ז"ל
 
 
מודעות אבל וקהילות מנחמים
 
28.05.22
 
1975 - 1995 רפי שדה   14/5/07
סיפור חיים
ג'ני ונסים סוריאס נישאו בשנת 1970 ומאז קבעו ביתם ברעננה, בה נולד בנם רפאל – רפי.
רפי, בן יחיד להוריו, בילה את שנות ילדותו ונעוריו ברעננה. היו אלה שנים נפלאות, גדושות פעלתנות חברתית וספורטיבית, שכן רפי אהב חיים, אנשים ואתגרים.
במותו הותיר אחריו רפי זכרונות מיוחדים שנחרטו אצל יקיריו – חיוך מקסים, עיניים קורנות, צחוק מתגלגל וצליל דיבור שהיה כה יחודי לו.
רפי למד בבית הספר היסודי ממלכתי "ברטוב", בחטיבת הביניים "רימון", ואת לימודיו התיכוניים בתיכון "אוסטרובסקי" סיים במגמה הריאלית. רק תקופה קצרה בילה בתנועת הנוער, כי העדיף את משחקי הכדורסל והטניס והפעילות בחוג הטיסנאות בעיר. עוד בכיתה ח' נתגלתה ברפי משיכה עזה אל הים, אז החל לגלוש בגלשן הים בכל הזדמנות אפשרית.
בתקופת נעוריו, היה רפי נמרץ לעשות ולהצליח, ולא שקט על שמריו, תוך שהוא עובד בעבודות שונות ומגלה חוש תקשורת מעורר הערצה – אותו חוש, שבסופו של דבר, הוביל אותו לעסוק ב"יחצנות מסיבות", ובשבילו, כל דבר היה סיבה למסיבה.
עם גיוסו לצה"ל בחודש דצמבר 1993 גילה רפי כי בהיותו בן יחיד להוריו, לא יוכל להתגייס ליחידה קרבית, אלא אם יחתמו הוריו על הסכמתם לכך. הוריו של רפי, ואולי כמו כל ההורים, חששו לקחת אחריות לגורלו ולחתום על הסכמתם. אולם, רפי דרש ולא הרפה מהם, עד אשר הוריו נענו לו, ורפי גויס למסלול קרבי בחטיבת הנח"ל המוצנח.
כתמיד, לכל אורך הדרך, ליווהו ההורים האוהבים בכל שלביו ומכשוליו בשירות הצבאי: בטירונות בתל ערד במסע הכומתה, במהלך שירותו המבצעי בלבנון, ואין מקום אליו לא הגיעו עבורו, רק כדי להיות איתו ולצידו.
את התקופה האחרונה של השירות הצבאי שלו עשה רפי בביה"ס למקצועות חיל הרגלים (ביסלמ"ח), בתפקיד רס"פ ענף חי"ר. את שירותו שם עשה רפי תחת פיקודו של רס"ן (דאז) מצרפי ששון.
באחת מחופשות סוף השבוע האחרונות של חייו, החליט רפי לרדת עם חברתו לאילת ולערוך איתה קורס צלילה, המשך כה טבעי לאהבתו לים. השניים נהנו מכל רגע, הצטלמו, ואף שלחו להורים תמונות שצולמו מתחת למים, וזאת, כמובן, כדי להרגיע את ההורים המודאגים.
ביום שבת, יום האסון, יצאו רפי, חברתו וחבריהםו לצלול צלילה ספורטיבית ראשונה בים, מול חוף קיבוץ שדות ים.
הקבוצה צללה בשטח המיועד לצוללנים. במהלך הצלילה, כאשר עלה רפי מתוך מעמקי הים אל שפת המים, פגעה בו סירת שייט, שסיירה במקום ללא היתר.
באותה העת, ישבו ההורים ג'ני ונסים בביתם, חשבו מחשבות ועשו תוכניות כיצד יחגגו לרפי את יום הולדתו ה-20 הקרב ובא… אך רפי כבר לא היה בן החיים.

Share on Facebook
  
הודעת משפחה
לא עודכנו פרטים

עידכון הודעה


 
לא עודכנו פרטי הלוויה
לא עודכנו פרטי שיבעה
 
רפאל רפי סוריאס ז"ל מופיע/ה בעמודים:

בעת שירותו הצבאיביסלמ"חביה"ס התיכון ע"ש אוסטרובסקי, רעננה


לכל התמונותחיפוש    |    אודותינו    |    צרו קשר    |    תקנון האתר   
כל הזכויות שמורות לנתיבי אינטרנט לישראל בע"מ ©
עיצוב גרפי studioarava.com