Beta Site
>> הדליקו נר לזכר חללי מלחמות ישראל >>
ראשי
  
הקמת קהילת מנחמים
  
חיפוש קהילת מנחמים
  
קבורה ואבלות
  
אודות EvelNet
 
ראשי
  
ביוגרפיה וסיפורים
  
אלבום תמונות
  
הספדים
רפנאל מוסקל
רפנאל מוסקל ז"ל
 
 
מודעות אבל וקהילות מנחמים
 
23.06.24
 
 -  משה מוסקל   25/8/08
הכנסת ספר תורה ע"ש רפנאל
ביום חמישי ד' באלול 4.9.08 אור ליום ה' באלול , יום ההולדת ה - 23 של רפנאל יוכנס במזכרת-בתיה , ספר תורה ע"ש רפנאל. הציבור מוזמן.
 
1985 - 2006 משה מוסקל   4/6/07
קורות חייו
רפנאל (ברוך) מוסקל. בן שלישי למשה (שלמה) וריבה-רבקה.
אח למיטל-טלי (חנה), להדס (תחיה) וליהודה (נתן).
רפנאל (פאני בפי חבריו) נולד במושבה מזכרת-בתיה בה' באלול התשמ"ה 21.8.1985 .
נפל במלחמת לבנון השניה, בקרב במארון א-ראס, צפונית לאביבים, ביום כד' תמוז התשס"ו 20.7.2006
בן 21 חסר 40 יום בנופלו.את החינוך שרכש בביתו השלים רפנאל בגני הילדים במזכרת בתיה.
את לימודי היסוד רכש בבית הספר "סיני" ברחובות.
בחטיבת הבינים למד ב"ישיבת הדרום" ברחובות.
את לימודי התיכון למד בבית הספר "אמי"ת" רחובות. השתתף בין היתר בקורס מדריכי של"ח צעירים.


רפנאל היה מהחניכים הראשונים של סניף "בני-עקיבא" במזכרת-בתיה. חבר שבט "עוז" ומדריך שבט "אלעד" ומעמודי התווך של הפעילויות בסניף. מהכותבים מהמביימים ומהמציגים הקבועים בהופעות ובטקסים של התנועה.


כדור הכדורסל היה מאהבותיו היותר גדולות. כבר מגיל צעיר התבלט ביכולות אתלטיות מגוונות. שיחק כדורסל בקבוצת הילדים והנערים של "הפועל מזכרת-בתיה" בתפקיד רכז והיה מכוכבי הקבוצה.
שיחק בקבוצת הנוער של "מכבי רחובות" והיה מקלעי השלשות המובילים של הקבוצה והליגה. (הפסד אחד במחזור האחרון של הליגה מנע את זכיית הקבוצה באליפות והם סיימו במקום השני).

בחודשי הקיץ הדריך רפנאל בקייטנות הכדורסל במתנ"ס במזכרת בתיה. הילדים היו כרוכים אחריו, הוא אהב ילדים והם החזירו לו אהבה.

כבעל חוש שמיעה מפותח ורגיש, לאחר בר המצוה הצטרף לשליחי הציבור ובעלי הקריאה בתורה של בית הכנסת הגדול במזכרת-בתיה ואפילו לימד טעמי המקרא לבר מצוה והוא רק בן 14 .


בהמשך לשמיעתו הרגישה, החליט בגיל 15 ללמוד נגינה על גיטרה אבל באופן עצמאי.
ברבות הימים לאחר נפילתו התברר שכתב שירים ואת חלקם אף הספיק להלחין ולשיר כשהוא מקליט את עצמו בצורה ספונטנית.

רפנאל היה מהיותר מצחיקים כשחיקויים של מורים, חברים ובני משפחה, היו לחם חוקו וכולם לקחו את זה ברוח טובה ונהנו עד מאוד. בהיותו בטירונות, שמעו המפקדים כי הוא יודע לחקותם וקראו לו בכדי לראות את הביצוע .

לפני גיוסו לצה"ל השתתף ב"גיבושים" ליחידות המובחרות והתקבל ל"סיירת אגוז" .
רפנאל החליט לדחות את גיוסו לצה"ל בשנה בכדי ללמוד במכינה הקדם צבאית "קשת יהודה" במושב קשת ברמת-הגולן.

רפנאל היה איש של חברים. תמיד מוקף ידידים וידידות. החברות הייתה עבורו ערך חשוב מאוד, אולי אפילו במקום הראשון. זמנו הפנוי הוקדש לשמירה על קשר ולביקורים אצל חבריו הרבים והמגוונים מכל הארץ. אחרי נפילתו הגיעו חבריו הרבים אותם רכש לאורך כל תחנות חייו והתברר כי רבים מהם אמרו "רפנאל היה החבר הכי טוב שלי" או "אני החבר הכי טוב של רפנאל".

בתחילת אוגוסט 2004 התגייס לסיירת אגוז ועבר בהצלחה את המסלול הארוך והמפרך של לוחם ב"צוות פישר" . רפנאל הוסמך כמקלען - "נגביסט".


עם סיום המסלול נשלח ע"י היחידה להדריך בקורס מפקדי כיתות של היחידות המובחרות - אגוז ומקבילותיה דובדבן ומגלן. לאחר הדרכה של מחזור אחד, ולמרות שהיה מועמד לקצונה, ביקש לחזור לצוות, שבינתיים הפך ל"צוות ג'ינו" . "כנגביסט" התעקש רפנאל להיות מקלען החוד.

ג'ינו - מפקד הצוות הגדיר את רפנאל "מקלען וגיטריסט" שניגן גם על הנגב וגם על הגיטרה.

ביום טז' בתמוז התשס"ו 12.7.2006 פתחו מחבלי החיזבאללה בהרעשה ארטילרית לאורך גבול הצפון, בחסותה תקפו בטילים סיור של צה"ל, הרגו, פצעו וחטפו מחיילינו. מיד הוזעקו רפנאל וחבריו מ"סיירת אגוז", שהיו בחופשה, לשוב לבסיסם.
בעקבות חטיפת החיילם אהוד גולדווסר ואלדד רגב ונפילת שמונה חיילים נוספים החליטה ממשלת ישראל לצאת למלחמה . בשבוע הראשון, ע"פ החלטת הרמטכ"ל התנהלה מלחמה ע"י חיל האויר.

ביום כג' תמוז התשס"ו 19.7.2006 שבוע לאחר החטיפה ובעקבות ירי קטיושות רבות ע"י החיזבאללה, החלה לחימה קרקעית ע"י יחידות מובחרות. במהלכה נפלו שני לוחמים מיחידת מגלן סמוך לאביבים.

ביום כד' בתמוז התשס"ו 20.7.2006 הוטלה על רפנאל וחבריו מ"סיירת אגוז", משימה לצאת למלחמה באזור מרון א-ראס צפונית לאביבים. אחת ממטרות הכניסה לאזור מרון א-ראס היתה להפסיק את ירי הקטיושות ופצצות המרגמה על הישובים מאביבים ועד צפת.

"נופלים ההולכים ראשונה" - רפנאל "כנגביסט" חוליית החוד, היה בין מובילי הכוח שפגעו במחבלים שנסעו ברכב בין מרון א-ראס לבינת ג'בל. כעבור מספר דקות ספג הכוח מטר טילים ופצצות שהגיעו מבינת ג'בל, ממרחק של כ - 2 ק"מ. חמישה מלוחמי "סיירת אגוז" ובניהם רפנאל מוסקל נפלו בקרב.אלפים ליוו את רפנאל למנוחת עולמים בצהרי יום השישי כה' תמוז התשס"ו 21.7.2006 , בבית העלמין במזכרת-בתיה. רפנאל נקבר סמוך לאוהל קברו של הרב שמואל מוהליבר, מאבות הציונות המעשית ומיוזמי הקמתה של המושבה מזכרת-בתיה.


לאחר השבעה כשהחזירו את חפציו של רפנאל התגלו בפאוץ' שלו דפים מקופלים. התברר כי רפנאל שלח ידו בכתיבה. אחד משיריו "אחרי המבול" הולחן ובוצע ע"י שירי מימון במסגרת תוכנית גלי צה"ל ליום הזיכרון התשס"ז "עוד מעט אהפוך לשיר".

ביום כד' בניסן, תשעה חודשים מאז נפילתו, ערכו חבריו ערב לזכרו בסימן "שירים שרפנאל אהב ושירים שרפנאל כתב". בין היתר הוציאו חוברת עם השירים.

ביום השנה לנפילתו כד' בתמוז התשס"ז 10.7.2007 יתקיים בבית העלמין מזכרת-בתיה בשעה 18.00 טקס לזיכרו. ולאחריו בשעה 19.30 יחל במתנ"ס מזכרת-בתיה ערב לזיכרו.

Share on Facebook
  
הודעת משפחה
כבר 8 שנים ושוב אנו מתקרבים לאמצע התמוז בהר הרצל ביום שני ט"ז תמוז 14.7.2014 בשעה 18.00 יתקיים הטקס הרשמי לציון 8 שנים למלחמת לבנון השנייה. ======================================================================= יום השנה השמיני לנפילת רפנאל כ"ד בתמוז התשע"ד 22.7.2014 בשעה 18.00 התכנסות בבית העלמין מזכרת-בתיה בשעה 19.00 התכנסות בית משפחת מוסקל לערב זיכרון משפחת מוסקל ======================================================================================================================================================= יום עיון וטקס בסימן ערבות הדדית עם תושבי הצפון יום שלישי כ"ג מנחם אב 19.8.2014 יום העיון במתנ"ס מעלה יוסף בצהרי היום הטקס בהר אדיר בשעה 18.00

עידכון הודעה


 
לא עודכנו פרטי הלוויה
לא עודכנו פרטי שיבעה
 
רפנאל מוסקל ז"ל מופיע/ה בעמודים:

מלחמת לבנון השניה


נגביסט החוד של הצוות באגוז
לכל התמונותחיפוש    |    אודותינו    |    צרו קשר    |    תקנון האתר   
כל הזכויות שמורות לנתיבי אינטרנט לישראל בע"מ ©
עיצוב גרפי studioarava.com